Dziatki Dziadkom 2016 – spotkanie opłatkowe z seniorami

Opublikowano 19 grudnia 2016, 01:49

W dniu 14 grudnia 2015 roku w siedzibie Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci „Bartek” odbyło się spotkanie opłatkowe z seniorami oraz osobami niepełnosprawnymi korzystającymi z usług opiekuńczych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gostyninie.

Spotkanie odbyło się po raz drugi w ramach realizacji projektu socjalnego przygotowanego przez pracowników socjalnych Ośrodka pod nazwą „Dziatki-Dziadkom, Wspólne Kolędowanie II”.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości. Po krótkim wstępie, dzieci uczęszczających do Punktu (które przedstawiły Jasełka) oraz dzieci z Miejskiej szkoły Muzycznej I stopnia,( które zaprezentowały swoje umiejętności grając i śpiewając kolędy) wprowadzono gości w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami, a Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Ksiądz Mateusz z Parafii św. Marcina oraz Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie Renata Zagórska podziękowali dzieciom za przybliżenie wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem (przekazując słodkie upominki) a także złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia. W dalszej części spotkania zebrani podzielili się opłatkiem, a następnie zostali zaproszeni na poczęstunek. Zebrani  otrzymując śpiewniki z treścią kilku najpiękniejszych kolęd i wspólnie śpiewali. Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej, życzliwej, pełnej wzruszeń atmosferze. Na zakończenie wszyscy goście otrzymali skromne upominki własnoręcznie przygotowane przez pracowników socjalnych.

Pracownicy socjalni MOPS pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za przybycie na spotkanie i stworzenie miłej atmosfery, Pani Iwonie Stasiak i Karolinie Jaśkiewicz pracownicom Punktu Wsparcia Dziennego dla dzieci „Bartek” za  pomoc w organizacji spotkania oraz dzieciom za wzruszający występ a także nauczycielom Pani Katarzynie Lisickiej i Jakubowi Gajdeckiemu, a także dzieciom z Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie z pięknie zaśpiewane i zagrane kolędy.

Serdeczne podziękowania również dla sponsorów naszego Projektu Socjalnego

Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie

spons

zdjęcia: Urząd Miasta Gostynina

 

Skip to content