Dzień Dziecka 2011

Opublikowano 16 czerwca 2011, 03:40

W ramach realizowanego w 2011 roku projektu „SIŁA TKWI W TOBIE – POMOŻEMY CI JĄ WYDOBYĆ”, współfinansowanego ze środków unijnych, dla uczestników Projektu, ich dzieci i najbliższego otoczenia, w godzinach od 10.00 do 14.00 w dniu 4 czerwca 2011r. zorganizowano Dzień Dziecka.

Impreza odbyła się w Stanisławowie Skrzańskim, 12 km od Gostynina,  w gospodarstwie Pani Ewy Polańskiej, która gościła uczestników na terenie własnej posesji, poprowadziła gry i zabawy, według własnego scenariusza, oraz przygotowała miejsce wypoczynku wyposażone w leżaki, krzesła turystyczne, namioty, altanki, koce, piaskownice, itp. Dzieci wraz z pozostałymi uczestnikami brały udział w konkursach i zabawach zorganizowanych przez Panią Polańską, za co wynagradzani byli słodyczami. Zorganizowany został mini rajdu podczas którego uczestnicy imprezy podzieleni na trzy grupy przeszli trasę wg wcześniej przygotowanego opisu. Podczas rajdu uczestnicy zbierali szyszki i rośliny, które posłużyły w konkursach znajomości gatunków roślin oraz rzutów szyszkami do miski. Uczestnicy obejrzeli także  pokaz pracy z psem w ramach zajęć terapeutycznych (dogoterapia), podziwiali prace wystawione w „Leśnej Galerii” autorstwa członków Gostynińskiego  Towarzystwa Popierania Twórczości Plastycznej (rękodzieło artystyczne, obrazy, rzeźby, witraże, hafty, itp.). Prowadzone były zajęcia plastyczne: rzeźba, papieroplastyka i rękodzieło artystyczne, w których uczestnicy, w szczególności dzieci, brały bardzo czynny udział. Zajęcia poprowadzili: Pan Stanisław Augustyniak, Pani Ewa Polańska, Pan Zdzisław Grad oraz Pani Janina Lachowicz.

Podczas imprezy wszyscy uczestnicy zapewnione mieli ciepłe i zimne napoje, słodycze, hamburgery. Dzień Dziecka zakończył się wspólnym grillowaniem. Przez cały dzień dopisywała nam piękna pogoda i wyśmienite humory.

Impreza tj. miejsce, dojazd, zakup słodyczy, napoi,  hamburgerów, kiełbasek i innych akcesoriów niezbędnych do zorganizowania imprezy przygotowana została przez personel zaangażowany do realizacji projektu oraz samych uczestników projektu i sfinansowana w całości ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Organizatorzy imprezy składają podziękowanie osobom, które prywatnie zaangażowały się w dowóz uczestników na miejsce imprezy oraz wszystkim tym, którzy w ramach wolontariatu poświęcili swój wolny czas  biorąc udział w zajęciach z uczestnikami w czasie  imprezy, w szczególności: Pani Janinie Lachowicz, Panu Stanisławowi  Augustyniak  oraz Panu Zdzisławowi Grad.

GALERIA:

[album id=5 template=extend]

Skip to content