Jasełka w Klubie Seniora

Opublikowano 27 grudnia 2018, 12:17

Obecnie trwa Adwent, czyli radosny okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia a Boże Narodzenie to w życiu każdego człowieka specjalny czas. Czas, kiedy zatrzymujemy się w biegu codziennych spraw, by zastanowić się, co w naszym życiu jest naprawdę ważne. To czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Coroczną tradycją tego czasu stało się organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie spotkanie opłatkowe „Dziatki – Dziadkom, Wspólne Kolędowanie”, podczas którego osoby starsze, samotne i niepełnosprawne mają możliwość  cieszyć się Dobrą Nowiną. W tym roku spotkanie to odbyło się w dniu 17 grudnia 2018 roku w siedzibie Klubu Seniora „Parostatek”. W spotkaniu uczestniczyły 23 osoby starsze, 36 dzieci oraz zaproszeni goście. Celem głównym w/w projektu jest m.in. zmniejszenie uczucia osamotnienia wśród osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych oraz integracja międzypokoleniowa. Uczestników spotkania we wspaniały świąteczny nastrój wprowadził występ dzieci z klasy 0 oraz Oddziału Przedszkolnego 5-latków Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie pod kierunkiem pań Aleksandry Szymańskiej i Katarzyny Pruszyńskiej. Następnie były  wzruszające życzenia, przełamanie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole. Zarówno dzieci jak  i seniorzy otrzymali drobne podarunki.

Spotkanie zorganizowano przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie ze Szkołą Podstawową Nr 3 w Gostyninie. Pragniemy serdecznie podziękować za zaangażowanie w przygotowanie spotkania. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie serdecznie dziękuje również za okazaną życzliwość i pomoc

Kierownictwu  sklepów :

KAUFLAND w Gostyninie,

NETTO w Gostyninie,  

MILA w Gostyninie,

Właścicielom sklepu  – GROSZEK w Bierzewicach

Prezesowi  – Agencji Rozwoju i Promocji Zamek w Gostyninie

Spotkanie uświadomiło wszystkim, że w ludziach, niezależnie od wieku, istnieje potrzeba wspólnoty, dzielenia się radością, dobrym słowem i życzliwością.

Skip to content