Spotkanie opłatkowe z seniorami

Opublikowano 21 grudnia 2015, 11:57

W  dniu 17 grudnia 2015 roku w siedzibie Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci „Bartek” odbyło się spotkanie opłatkowe z seniorami oraz osobami niepełnosprawnymi korzystającymi z usług  opiekuńczych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gostyninie.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu socjalnego przygotowanego przez  pracowników socjalnych Ośrodka pod nazwą „Dziatki-Dziadkom, Wspólne Kolędowanie”.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości. Po krótkim wstępie dzieci uczęszczające do Punktu przedstawiły Jasełka, wprowadzając nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami, a Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski oraz Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie Renata Zagórska podziękowali dzieciom za przybliżenie wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem oraz złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia. W dalszej części spotkania zebrani podzielili się opłatkiem, a następnie zostali zaproszeni na poczęstunek. Zebrani  otrzymali śpiewniki z treścią kilku najpiękniejszych kolęd i wspólnie kolędowali przy akompaniamencie Panów Krzysztofa Sochackiego i Grzegorza Kubickiego. Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej, życzliwej, pełnej wzruszeń atmosferze. Na zakończenie wszyscy goście otrzymali skromne upominki własnoręcznie przygotowane przez pracowników socjalnych.

Pracownicy socjalni MOPS pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za przybycie na spotkanie i stworzenie miłej atmosfery, Pani Elżbiecie Mąkolskiej właścicielce  Zakładu Usług Opiekuńczych „Mewa”, świadczącej usługi na rzecz klientów MOPS, za pomoc w przygotowaniu, Pani Iwonie  Stasiak i Karolinie Jaśkiewicz pracownicom Punktu Wsparcia Dziennego dla Dzieci „Bartek” za  pomoc w organizacji spotkania oraz dzieciom za wzruszający występ.

Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie

Krótki fotoreportaż spotkania

Skip to content