Dziatki – Dziadkom, Wspólne Kolędowanie

Opublikowano 17 grudnia 2017, 12:08

„ Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.
C.K. Norwid

Święta Bożego Narodzenia i czas poprzedzający go jest okresem szczególnym. To czas radosnego wyczekiwania, czas nadziei, pokory, czas miłości. W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym bliskim – rodzinom i krewnym, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym naszego wsparcia i opieki. To ludzie, przy których powinniśmy stanąć i poświęcić im chwilę swojego czasu, odrobinę swojej uwagi. Ta właśnie myśl spowodowała, że pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie po raz kolejny zorganizowali spotkanie wigilijne – „ Dziatki – Dziadkom, Wspólne Kolędowanie”. Spotkanie odbyła się w dniu 11grudnia 2017 roku o godz. 16.00 w siedzibie Klubu Seniora „ Parostatek” Przy wspólnym stole spotkali się gostynińscy seniorzy, osoby samotne, niepełnosprawne oraz przedstawiciele władz miejskich i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie. Spotkanie opłatkowe uświetnił występ dzieci Miejskiego Punktu Opieki nad Dziećmi „ Bartek” w Gostyninie. Zaprezentowane Jasełka wprowadziły wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia a gromkie brawa były najlepszym dowodem uznania. W trakcie spotkania zebrani otrzymali śpiewniki z tekstami kolęd i wspólnie kolędowali przy akompaniamencie Panów Krzysztofa Sochackiego i Grzegorza Kubickiego. Spotkanie zakończyło się po godz. 18 – ej. Dla większości naszych gości było ono jednym z najważniejszych wydarzeń w mijającym roku – wspólne rozmowy, życzenia, opłatek oraz kolędowanie sprawiły, iż na chwilę zapomnieli oni o swoich problemach, chorobie, czy samotności. Przed powrotem do swoich domów każdy z gości otrzymał symboliczny podarunek.

Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie z Dziennym Punktem Opieki dla dzieci „Bartek” w Gostyninie. Słodki poczęstunek dla uczestników spotkania został przygotowany przez pracowników socjalnych MOPS w Gostyninie a słodycze i owoce dla dzieci przekazał Sklep NETTO w Gostyninie. Za okazane serce i zrozumienie składamy serdeczne podziękowania.

Skip to content